Problem z erekcją u nastolatka

Problemy z erekcją

Problemy z erekcją to domena mężczyzn w wieku średnim. Na tym etapie życia uwarunkowane są one różnymi przyczynami. Pierwszą i naturalną jest upływ czasu i związane z nim procesy starzenia. Dojrzały męski organizm wytwarza mniej testosteronu niż organizm młodego mężczyzny, co przekłada się na spadek sprawności seksualnej. Kolejną przyczyną zaburzeń erekcji są choroby ogólnoustrojowe, takie jak nadciśnienie tętnicze, nadwaga, miażdżyca, otyłość, cukrzyca i inne. Zaburzenia erekcji u dojrzałych mężczyzn są też skutkiem niezdrowej diety i siedzącego trybu życia. Bywają też rezultatem długotrwałego stresu, przemęczenia, zbyt małej ilości snu i przepracowania.

Problem z erekcją u nastolatka

Coraz częściej na problemy z erekcją narzekają mężczyźni w coraz młodszym wieku. W ich wypadku przyczyna leży gdzie indziej, a mianowicie w oczekiwaniach, wymaganiach i przeżyciach związanych z seksem. Bardzo młody mężczyzna niemający jeszcze żadnego doświadczenia w seksie i stawiający pierwsze kroki na tym gruncie, znając powszechne oczekiwania może zwyczajnie bać się, że im nie sprosta. Oczekiwania te są często niemożliwe do spełnienia przez dorastającego mężczyznę. Młodzi mężczyźni nie mają dziś czasu na to by nauczyć się seksu, by zrozumieć w nim siebie i partnerkę. Od razu chcą być mistrzami, bo czują, że właśnie tego się od nich oczekuje. W przypadku mężczyzn przed 26 rokiem życia mówimy o impotencji psychogennej. Impotencja, to lęk przed kontaktem seksualnym. Może być on spowodowany brakiem doświadczenia, obawą przed wyśmianiem i odrzuceniem, lękiem przed zapłodnieniem, obawą przed wirusem HIV i wieloma innymi przyczynami.

Pomoc w problemach z erekcją u nastolatka

Pomoc nastolatkowi mającemu problemy z erekcją pomaga głównie na wsparciu psychologicznym. Czasami potrzebne są spotkania z seksuologiem. Bywa i tak, że stosuje się leki wywołujące rekcję po to, by dać młodemu mężczyźnie poczucie mocy i skuteczności. Stres i niepowodzenia w seksie powodują u młodych mężczyzn nie tylko zaburzenia erekcji. Mogą wpływać także na poziom libido, wywoływać przedwczesny wytrysk lub jego brak.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *