Oszukać żołądek, by schudnąć

Gdy przybywa nam zbędnych kilogramów, a ubrania zaczynają się kurczyć postanawiamy się zmobilizować i rozpocząć racjonowanie pokarmów. W nadziei na zrzucenie wagi. Nadwaga jest zmorą współczesnych czasów. Posiadają ją ludzie niezależnie od wieku. Na ulicach miast świata widać otyłe dzieci, młodzież i dorosłych. Gdyż problem otyłości dosięga ludzi na całym świecie. A zwłaszcza w krajach dobrze rozwiniętych. Co napawa władze niepokojem, gdyż otyli ludzie, to przyszli pacjenci w placówkach zdrowia, szpitalach, sanatoriach i oddziałach rehabilitacyjnych.

Przystępując do odchudzania warto rozważyć poniższy sposób. Nie jest on uciążliwy w wykonaniu. Jest także możliwy do wykonania przez każdą osobę posiadającą nadwagę, a pragnącą schudnąć.
Chodzi w nim o redukcję pokarmów, które mamy zamiar skonsumować. Proponuje on pożegnanie się z dużymi nakryciami stołowymi. A więc mamy pożegnać się z dużymi talerzami. I duże talerze wymienić na male talerzyki. Efekt przy obiedzie będzie taki sam, gdyż talerz także będzie pełny, jak to bywało przy dużej zastawie. Ale w rzeczywistości porcja będzie o połowę mniejsza. W ten sposób nasze oczy oszukają nasz umysł, a ten oszukuje nasz żołądek. Lecz wszystko w dobrej wierze i z korzyścią dla naszego zdrowia.