Okulary patentki – dla kogo?

Stoisz przed wyborem nowych okularów korekcyjnych? Szukasz najlepszej dla siebie opcji? Jeśli zależy ci na niewielkiej wadze oprawek i mało widocznych okularach, patentki mogą okazać się dla Ciebie dobrą opcją korekcji.

Ten rodzaj okularów, należy obecnie do najmniej modnych, jednak z uwagi na bezramkowy charakter patentek – niewiele ważą a dodatkowo nie odznaczają się na naszej twarzy. Jeśli więc jesteś osobą, która szuka niemalże niewidzialnych opraw – warto rozważyć właśnie patentki.

Jak to jest zrobione?

W jaki sposób skonstruowane są takie okulary skoro prawie ich nie widać? Co z oprawkami?

Patentki nie posiadają wokół szkieł okularowych żadnych widocznych opraw. Soczewki okularowe trzymają się oprawy dzięki wywierconym w nim otworom i przytwierdzeniu ich śrubkami. Na oprawę składają się zatem tylko zauszniki i nosek. Z uwagi na ich specyficzny sposób montażu potrzebne są do nich również soczewki okularowe z konkretnego, mocniejszego tworzywa.

Osoba, która zdecyduje się na taki rodzaj okularów musi pamiętać, żeby otoczyć je szczególną opieką i troską. Jeśli będziemy się z nimi zbyt niedbale obchodzić – szybko będą rozkręcać się i obluzowywać. Komfort noszenia takich okularów szybko się zatem obniży a wizyty w salonie optycznym będą coraz częstsze.

Wiele zalet

Niezaprzeczalnie, zaletami takich okularów są ich uniwersalność, dyskretność oraz lekkość. Będą pasować do wielu strojów i okazji. Sprawdzą się zarówno przy bardziej oficjalnych wyjściach oraz tych mniej zobowiązujących. Świetnie mogą zdać test u osób, którym trudniej dopasować do twarzy jakiekolwiek oprawki. Oprawki typu patentki mogą być noszone też bez względu na płeć, okulary korekcyjne te będą pasować zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Pamiętajmy, że okulary korekcyjne będziemy nosić bardzo często. Starajmy się podejść do sprawy rzeczowo i skrupulatnie. Rozważmy wszystkie za i przeciw, żebyśmy mogli cieszyć się nie tylko dobrym wyglądem w oprawkach, ale również wygodą i komfortem każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *