Jak wybrać rower dla dziecka?

Zakup roweru powinien być zawsze dobrze przemyślaną decyzją, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprzęt dla dzieci. Rowery dziecięce dostępne są w wielu różnych rodzajach oraz rozmiarach, warto zatem poświęcić odpowiednią ilość czasu aby nowy pojazd był dobrze dopasowany zarówno do preferencji małego użytkownika, jak również jego wieku, wzrostu i umiejętności.

Po pierwsze rozmiar

Najważniejszym aspektem dopasowania powinien być rozmiar ramy. Nie warto kupować roweru na wyrost, gdyż zbyt duży może nie tylko uniemożliwić dziecku naukę czy doskonolenie umiejętności jazdy, ale również pogorszyć komfort jak i stwarzać niebezpieczeństwo. Podobnie sytuacja wygląda z rowerem zbyt małym. Wielkość kół jest mniej istotną kwestią. Ważna również, obok rozmiaru jest waga roweru dziecięcego. Zbyt ciężki zniechęci malucha do jazdy.

Jaki typ roweru wybrać?

Jazda na rowerze dla dzieci możliwa jest już nawet od około pierwszego roku życia, choć pamiętać należy, że tak małe dzieci często dopiero doskonałą naukę chodzenia. Bardziej sprawdzają się wtedy rowerki trójkołowe z podnóżkami, pasami bezpieczeństwa i rączką do pchania dla opiekunów. Kiedy dziecko zacznie już pewnie chodzić i biegać, warto zakupić rowerek biegowy. Kolejny rower, już z napędem, warto by był wyposażony w boczne kółka ułatwiające naukę pedałowania. Rowery dziecięce dla nieco starszych maluchów mogą już być odpowiednikami dorosłych “górali”, rowerów krosowych, turystycznych czy BMX.

Wybór roweru dla dziecka warto choć w niewielkim stopniu skonsultować z maluchem. Spełnianie marzeń jest jeszcze lepsze, gdy w pełni je poznamy.

https://swiatrowerow.com.pl/rowery/dzieciece