Implanty zębowe i ich trwałość

Wiele osób zna liczne zalety implantów zębowych. Jednak zadajemy sobie pytania dotyczące trwałości implantów zębowych oraz czasu kiedy najlepiej je wykonać.

Implanty zębowe i ich trwałość

Wszczepiony implant może posłużyć nam długie lata. Jego trwałość zależy w głównej mierze od naszej higieny jamy ustnej. Warto wiedzieć, że choć sam implant się nie psuje jak tradycyjny ząb,to gromadzące się na dziąsłach i w przyzębiach bakterie potrafią wywołać stan zapalny mogący skutkować koniecznością usunięcia implantu. Ważne są również wizyty kontrolne u implantologa oraz regularne czyszczenie oraz usuwanie kamienia przez dentystę. Połączenie odpowiedniej higieny jamy ustnej z regularnymi kontrolami u stomatologa są gwarancją długoletniego przetrwania implantu. Pamiętajmy również, że implant zębowy nie jest podatny na działanie próchnicy. W przypadku tych “sztucznych zębów” najbardziej niebezpieczne są choroby przyzębia powstałe wskutek niedostatecznej higieny jamy ustnej.

Czym jest natychmiastowa implantacja?

Natychmiastowa implantacja, wykonywana w każdym dużym mieście takim jak na przykład Kraków, polega na rozpoczęciu procesu wszczepiania implantu bezpośrednio po usunięciu zęba stałego. Jest to najszybszy sposób implantacji, co podkreślają opinie stomatologów. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że nie ma potrzeby wywiercania otworu w kości w celu wkręcenia śruby tytanowe – bezpośrednio po wyrwaniu naszego zęba śruba wkręcana jest w miejsce pozostałe po korzeniu. Ponadto dodatkowym atutem jest zastosowanie jednego znieczulenia przy wykonaniu dwóch zabiegów naraz.

Źródło informacji: http://www.dentalimplantspoland.international/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *